Hoppa till sidans innehåll

Tisdagseglingar 2018 resultat


 

21 Augusti 2018 - Tisdagssegling RJK              
               
Optimist  Segelnr    R1  R2  R3  Tot  Plac
Emil     1 1   2 1
               
Zoom8              
Namn Segelnr   R1 R2 R3 Tot Plac
Olivia  SWE189   3 3   6 3
Kajsa SWE191   1 1   2 1
 Simon SWE169    2  2   4 2
               
Övriga Jollar Segelnr Båttyp R1 R2 R3 Tot Plac
Victor   Laser R 3 3   6 3
Leo 159306 Laser R 4 dsq   11 5
Barbara 203148 Laser R 5 dsq   12 6
Kalle  3552 E-Jolle 1 1   2

1

Gustaf 3547 E-jolle 2 2   4

2

Mathilda  183967 Laser R 6 4   10

4

 

21 Augusti 2018 - Tisdagssegling RJK              
               
Optimist  Segelnr    R1  R2  R3  Tot  Plac
Emil     3 3 2 8 3
Albin SWE4369   2 2 3 7 2
Hanna     1 1 1 3 1
               
Zoom8              
Namn Segelnr   R1 R2 R3 Tot Plac
Sofia  SWE179   1 2 2 5 2
Kajsa SWE191   3 1 1 5 1
Mathilda SWE166   2 3 3 8 3
 Simon SWE169    4  4  4  12  4
               
Övriga Jollar Segelnr Båttyp R1 R2 R3 Tot Plac
Walter SWE3490 E-jolle 2 2 2  6 2
Victor   Laser R 5 4 8 17 6
Leo 159306 Laser R 8 7 7 22 8
Barbara 203148 Laser R 7 9 6 22 7
Kalle  3552 E-Jolle 1 1 1 3

1

Gustaf 3547 E-jolle 3 5 13

3

Lars    Laser R 6 8 DNS  24

9

Martin 183098 LaserStd 4 6 4 14

4

Börje   Snipe DNS 3 3 16

5

 

14 Augusti 2018 - Tisdagssegling RJK              
               
Optimist              
Namn Segelnr   R1 R2 R3 Tot Plac
Amelia SWE4191   2 DNS - 4 2
Olivia SWE4148   1 1 - 2 1
               
Zoom8              
Namn Segelnr   R1 R2 R3 Tot Plac
Sofia  SWE179   1 1 - 2 1
Kajsa SWE191   3 DNF - 7 3
Mathilda SWE166   2 2 - 4 2
               
Övriga Jollar              
Namn Segelnr Båttyp R1 R2 R3 Tot Plac
Walter SWE3490 E-jolle 2 3 -   3
Victor   Laser R 4 4 - 8 4
Leo 159306 Laser R 5 DNF - 13 5
Barbara 203148 Laser R DNF DNS - 16 6
Kalle  3552 E-Jolle DNF DNS - 16

6

Gustaf 3547 E-jolle 3 2   5

2

André 200922 Laser R 1 1   2

1

 

7 Augusti 2018 - Tisdagssegling RJK              
               
Optimist              
Namn Segelnr   R1 R2 R3 Tot Plac
Amelia SWE4191   2 1 - 3 1
Olivia SWE4148   1 2 - 3 2
               
Zoom8              
Namn Segelnr   R1 R2 R3 Tot Plac
Hanna SWE178   1 1 - 2 1
Kajsa SWE191   2 2 - 4 2
Simon SWE169   3 3 - 6 3
               
Övriga Jollar              
Namn Segelnr Båttyp R1 R2 R3 Tot Plac
Walter SWE3490 E-jolle 1 1 - 2 1
Victor   Laser R 2 2 - 4 2
Leo 159306 Laser R 3 3 - 6 3
Barbara 203148 Laser R 4 4 - 8 4
Mathilda   Laser 4.7 5 5 - 10 5

31 juli 2018- för få deltagare, ingen segling. 

24 juli 2018 - Tisdagssegling RJK
             
               
Optimist              
Namn Segelnr   R1 R2 R3 Tot Plac
Olivia SWE4148   1 2 1 4 1
Amelia SWE4191   2 1 2 5 2
               
Zoom8              
Namn Segelnr   R1 R2 R3 Tot Plac
Mathilda SWE166   4 3 4 11 4
Sofia SWE179   1 1 1 3 1
Kajsa SWE189   2 2 2 6 2
Melvin SWE235   3 4 3 10 3
               
Övriga Jollar              
Namn Segelnr Båttyp R1 R2 R3 Tot Plac
Kalle SWE3552 E-jolle 2 1 1 4 1
Walter SWE3490 E-jolle 3 3 3 9 3
Barbara 203148 Laser R 4 4 4 12 4
André 200922 Laser R 1 2 2 5 2

17 juli 2018 - inställt pga inga deltagare

10 juli 2018 - Tisdagssegling RJK
             
               
Optimist              
Namn Segelnr   R1 R2 R3 Tot Plac
Olivia SWE4148   1 2 1 4 1
Amelia SWE4191   2 1 2 5 2
               
Zoom8              
Namn Segelnr   R1 R2 R3 Tot Plac
Sofia SWE179   1 1 1 3 1
Tilde SWE222   2 2 2 6 2
Simon SWE169   3 3 3 9 3
               
Övriga Jollar              
Namn Segelnr Båttyp R1 R2 R3 Tot Plac
Victor 4,7 laser 4,7 1 1 1 3 1

 

3 juli 2018 - Tisdagssegling RJK
             
               
Optimist              
Namn Segelnr   R1 R2 R3 Tot Plac
Inga Deltagare            
               
Zoom8              
Namn Segelnr   R1 R2 R3 Tot Plac
Simon SWE169   3 3 3 9 3
Sofia SWE179   1 1 2 4 1
Mathilda SWE166   2 2 1 5 2
               
Övriga Jollar              
Namn Segelnr Båttyp R1 R2 R3 Tot Plac
Victor 4,7 laser 4,7 2 3 2 7 3
Valter SWE134901 e-jolle 1 2 3 6 2
André X Laser Radial DNS 1 1 6 1

 

26 juni 2018 - Tisdagssegling RJK
             
               
Optimist              
Namn Segelnr R1 R2 R3 Tot Plac  
olivia 4148 1 1 1 3 1  
Amelia 4191 2 2 2 6 2  
               
Zoom8              
Namn Segelnr R1 R2 R3 Tot Plac  
Mathilda swe 166 2 2 2 6 2  
Simon swe 169 3 3 3 9 3  
Sofia swe 179 1 1 1 3 1  
               
Övriga Jollar              
Namn Segelnr Båttyp R1 R2 R3 Tot Plac
victor 4,7 laser 4,7 1 1 1 3 1
Lars Lindgren   Laser S 1 1 1 3 1

19 juni 2018 - ingen tisdagssegling pga få funktionärer

12 juni 2018 - Tisdagssegling RJK
             
               
Optimist              
Namn Segelnr   R1 R2 R3 Tot Plac
Olivia SWE4148   2 2 2 6 2
Amelia SWE4191   3 3 3 9 3
Kajsa SWE4107   1 1 1 3 1
               
Zoom8              
Namn Segelnr   R1 R2 R3 Tot Plac
Victor swe 237   1 1 DSQ 6 1
simon swe 169   3 3 1 7 2
sofia swe 179   2 2 DSQ 8 3
               
Övriga Jollar              
Namn Segelnr Båttyp R1 R2 R3 Tot Plac
Gustaf   E-jolle 1 1 1 3 1

 

5 juni 2018 - Tisdagssegling RJK
             
               
Optimist Maruska Cup            
Namn Segelnr R1 R2 R3 Tot Plac  
Kajsa SWE4107 1 1 1 3 1  
Amelia SWE4191 4 2 4 10 4  
Olivia SWE4148 3 4 2 9 3  
Rikard SWE4084 2 3 3 8 2  
               
               
               
Zoom8   R1 R2 R3 Tot Plac  
Mathilda SWE166 2 2 2 6 2  
Sofia SWE179 1 1 1 3 1  
Simon SWE169 3 3 3 9 3  
               
               
               
Övriga Jollar     R1 R2 R3 Tot Plac
Barbara 203148 Laser R 1 1 1 3 1
29 maj 2018 - Tisdagssegling RJK
             
               
Optimist Maruska Cup            
Namn Segelnr R1 R2 R3 Tot Plac  
Kajsa SWE4107 1 2 2 5 2  
Hanna SWE4610 2 1 1 4 1  
Albin Eksten   DNS DNS DNS  12  3  
               
               
Zoom8 DZ-cup R1 R2 R3 Tot Plac  
Sofia SWE179 1 1 1 3 1  
Simon SWE169 4 4 4 12 4  
Mathilda SWE166 2 3 2 7 2  
Victor SWE237 3 2 3 8 3  
               
               
Övriga Jollar     R1 R2 R3 Tot Plac
Gustaf 3847 E-jolle 3 3 3 9 3
Tomas F 198306 Laser S 1 1 1 3 1
Lars Lindgren 170526 Laser S 2 2 2 6 2
22 maj 2018 - Tisdagssegling RJK
             
               
Optimist Maruska Cup            
Namn Segelnr R1 R2 R3 Tot Plac  
Kajsa SWE4107 OCS 1 2 9 2  
Hanna SWE4610 1 2 1 4 1  
Olivia SWE4148 OCS 3 3 12 4  
Amelia SWE4191 2 4 DNS 12 3  
Felix SWE4567 DNF DNS DNS 18 5  
               
               
Zoom8 DZ-cup R1 R2 R3 Tot Plac  
Sofia SWE179 1 1 1 3 1  
Simon SWE169 4 4 4 12 4  
Mathilda SWE166 2 3 3 8 3  
Victor SWE237 3 2 2 7 2  
               
               
Övriga Jollar     R1 R2 R3 Tot Plac
Kalle 3552 E-jolle 1 1 1 3 1
Barbara 203148 Laser R 4 4 4 12 4
Gustaf 3847 E-jolle 2 2 2 6 2
Albin 172341 Laser R 3 3 3 9 3
Uppdaterad: 03 SEP 2018 12:47 Skribent: Jonas Delander

Postadress:
Råå Jolleklubb - Segling
Box16047
25016 Råå

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: This is a mailto link

Se all info